| Фирма | От дата | Роля | Дял | Приходи € | Персонал |
|---|---|---|---|---|---|
| ГАРАНТ ООД | 20.05.2008 | Съдружник | 80% | 50k-500k € | |
| ГАРАНТ ИНВЕСТКОНСУЛТ ООД | 21.02.2014 | Съдружник | 90% | 50k-500k € | 1 |
| ГАРАНТ АДВАНС ООД | 19.08.2014 | Съдружник | 80% | ||
| КОРЕКТ ИНВЕСТ КОНСУЛТ ООД | 30.12.2014 | Съдружник | 80% | ||
| ГАРАНТ АКАУНТ ООД | 09.02.2016 | Съдружник | 80% |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 423 -8.52% | 462 3.08% | 448 17.25% | 382 -8.67% | 419 3.15% | 406 -8.84% | 445 -14.19% | 519 6.39% | 488 8.41% | 450 -9% | 494 11.66% | 443 11.03% | 399 -0.76% | 402 | |||||
|
Счетоводна печалба |
33 -39.25% | 55 22.99% | 44 19.18% | 37 52.08% | 25 200% | 8 -75.38% | 33 -38.68% | 54 -59.54% | 134 24.76% | 107 -5.41% | 114 -34.71% | 174 64.25% | 106 1.47% | 104 | |||||
|
Оперативни разходи |
392 | 400 | 396 | 336 | 384 | 387 | 397 | 449 | 329 | 312 | 358 | 258 | 269 | 289 | |||||
|
Разходи за персонала |
264 -9.95% | 293 5.33% | 278 13.57% | 245 -8.06% | 266 -2.8% | 274 2.49% | 267 4.6% | 256 26.9% | 201 10.06% | 183 6.87% | 171 42.55% | 120 39.05% | 86 55.05% | 56 | |||||
| Нетен марж | 7.86% -33.6% | 11.84% 19.32% | 9.92% 1.65% | 9.76% 66.52% | 5.86% 190.84% | 2.02% -73% | 7.46% -28.54% | 10.44% -61.97% | 27.46% 15.08% | 23.86% 3.95% | 22.96% -41.53% | 39.26% 47.94% | 26.54% 2.25% | 25.95% | |||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 1 246 27.27% | 979 5.8% | 925 8.78% | 850 4.53% | 813 4.12% | 781 2.48% | 762 1.5% | 751 -7.44% | 811 -4.74% | 852 8.6% | 784 54.02% | 509 16.63% | 437 10.91% | 394 | |||||
|
Дълготрайни активи |
237 1.09% | 235 -2.75% | 241 -8.35% | 263 -1.34% | 267 -3.87% | 278 -7.81% | 301 5.56% | 285 -1.24% | 289 -43.95% | 515 51.12% | 341 54.76% | 220 -9.26% | 243 -13.79% | 282 | |||||
|
Материални запаси |
6 9.09% | 6 83.33% | 3 20% | 3 -72.22% | 9 350% | 2 0% | 2 33.33% | 2 -96.59% | 45 -41.33% | 77 74.42% | 44 -32.81% | 65 12.28% | 58 -3.39% | 60 | |||||
|
Общо задължения |
453 108.96% | 217 0% | 217 16.16% | 187 -0.27% | 187 3.98% | 180 -60.49% | 456 1.83% | 447 79.67% | 249 -54.78% | 551 26.56% | 435 50.62% | 289 95.5% | 148 -42.54% | 257 | |||||
|
Задължения към фин. инст. |
75 -31.63% | 110 -2.27% | 112 | 103 -15.55% | 122 -19.32% | 151 -21.96% | 193 -50.07% | 387 33.04% | 291 271.9% | 78 | 162 | ||||||||
| Вземания общо | 998 39.56% | 715 6.39% | 672 25.5% | 535 16.59% | 459 35.85% | 338 12.8% | 300 2.09% | 293 -1.88% | 299 96.31% | 152 -47.9% | 292 47.42% | 198 64.41% | 121 337.04% | 28 | |||||
|
Собствен капитал |
793 4.03% | 762 7.58% | 708 6.7% | 664 5.96% | 626 4.17% | 601 1.38% | 593 5.94% | 560 -0.45% | 562 86.76% | 301 -32.69% | 447 184.09% | 157 -45.49% | 289 45.62% | 198 | |||||
|
Парични средства |
3 -87.8% | 21 241.67% | 6 -86.81% | 47 -37.24% | 74 -53.07% | 158 2.66% | 154 1.01% | 152 -11.83% | 173 472.88% | 30 -69.43% | 99 972.22% | 9 28.57% | 7 -61.11% | 18 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 46 -2.13% |
| 2019 | 47 14.63% |
| 2018 | 41 -2.38% |
| 2017 | 42 -4.55% |
| 2016 | 44 -4.35% |
| 2015 | 46 -2.13% |
| 2014 | 47 2.17% |
| 2013 | 46 |