| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 5 -41.18% | 9 -39.29% | 14 115.38% | 7 -40.91% | 11 -8.33% | 12 71.43% | 7 -54.84% | 16 181.82% | 6 | ||||||||||
|
Счетоводна печалба |
2 -76.92% | 7 1200% | 1 -50% | 1 -50% | 2 | 2 300% | -1 | ||||||||||||
|
Оперативни разходи |
5 | 7 | 8 | 6 | 10 | 10 | 7 | 14 | 7 | ||||||||||
|
Разходи за персонала |
2 -25% | 2 -20% | 3 66.67% | 2 -62.5% | 4 166.67% | 2 -50% | 3 20% | 3 | |||||||||||
| Нетен марж | 17.65% -61.99% | 46.43% 503.57% | 7.69% -15.38% | 9.09% -45.45% | 16.67% | 12.9% 170.97% | -18.18% | ||||||||||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 19 2.78% | 18 2.86% | 18 2.94% | 17 3.03% | 17 6.45% | 16 0% | 16 6.9% | 15 81.25% | 8 6.67% | 8 15.38% | 7 44.44% | 5 -10% | 5 100% | 3 | |||||
|
Дълготрайни активи |
1 -50% | 1 | |||||||||||||||||
|
Материални запаси |
|||||||||||||||||||
|
Общо задължения |
18 | 1 | |||||||||||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
|||||||||||||||||||
| Вземания общо | |||||||||||||||||||
|
Собствен капитал |
19 2.78% | 18 2.86% | 18 2.94% | 17 3.03% | 17 6.45% | 16 0% | 16 10.71% | 14 75% | 8 6.67% | 8 15.38% | 7 44.44% | 5 -10% | 5 100% | 3 | |||||
|
Парични средства |
16 0% | 16 6.9% | 15 81.25% | 8 6.67% | 8 15.38% | 7 62.5% | 4 0% | 4 60% | 3 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 1 -50% |
| 2019 | 2 100% |
| 2017 | 1 -50% |
| 2016 | 2 -33.33% |
| 2015 | 3 |
| 2014 | 3 50% |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 2 |