| Фирма | От дата | Роля | Дял | Приходи € | Персонал |
|---|---|---|---|---|---|
| ТИ БИ ЕС-ИСТЪР ООД | 14.02.2011 | Съдружник | 50% | ||
| ИНТЕР ЛИНК-БЪЛГАРИЯ И РУМЪНИЯ ООД | 09.04.2008 | Съдружник | 50% | 500k-5M € | 6 |
| БИОЛОГИКАОЙЛ ООД | 05.05.2026 | Съдружник | 75% |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 2 266 -11.02% | 2 546 3.64% | 2 457 2.74% | 2 391 -0.02% | 2 392 -21.76% | 3 057 17.88% | 2 593 | 2 034 -40.98% | 3 447 -27.75% | 4 771 41.14% | 3 380 | ||||||||
|
Счетоводна печалба |
60 -53.36% | 129 24.02% | 104 -43.02% | 183 -2.19% | 187 -63.44% | 512 87.45% | 273 | 80 -90.06% | 808 -33.86% | 1 221 56.55% | 780 | ||||||||
|
Оперативни разходи |
1 927 | 2 138 | 2 074 | 1 931 | 1 970 | 2 545 | 2 036 | 1 717 | 2 388 | 3 216 | 2 600 | ||||||||
|
Разходи за персонала |
727 3.72% | 700 8.82% | 644 16.9% | 551 1.13% | 545 | 466 | 278 -47.94% | 533 -48.67% | 1 039 400.49% | 208 | |||||||||
| Нетен марж | 2.66% -47.58% | 5.08% 19.66% | 4.25% -44.53% | 7.65% -2.16% | 7.82% -53.27% | 16.74% 59.02% | 10.53% | 3.95% -83.16% | 23.44% -8.47% | 25.6% 10.92% | 23.08% | ||||||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 7 946 0.24% | 7 927 -0.05% | 7 931 1.98% | 7 777 -2.22% | 7 954 0.81% | 7 890 1.28% | 7 791 | 5 859 -1.61% | 5 955 13.14% | 5 263 10.45% | 4 765 | ||||||||
|
Дълготрайни активи |
6 970 0.16% | 6 959 -0.96% | 7 026 1.32% | 6 935 4.25% | 6 652 | 6 444 | 4 825 7.25% | 4 498 33.61% | 3 367 -1.42% | 3 415 | |||||||||
|
Материални запаси |
184 11.46% | 165 -14.1% | 192 107.73% | 93 -21.98% | 119 -6.07% | 126 22.28% | 103 | 119 -0.43% | 119 -42.75% | 208 55.94% | 133 | ||||||||
|
Общо задължения |
405 14.29% | 354 5.64% | 335 -18.91% | 414 -60.75% | 1 054 139.37% | 440 -65.34% | 1 270 | 577 -22.35% | 743 -50.07% | 1 489 | |||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
8 200% | 3 0% | 3 0% | 3 -96.67% | 77 | 665 | 153 -42.94% | 268 -30.41% | 385 | ||||||||||
| Вземания общо | 406 8.61% | 374 29.33% | 289 -5.98% | 308 6.36% | 289 12.52% | 257 -31.38% | 375 | 686 -2.96% | 707 9.5% | 646 46.18% | 442 | ||||||||
|
Собствен капитал |
7 087 0.86% | 7 027 1.69% | 6 910 1.37% | 6 817 2.48% | 6 652 2.55% | 6 486 7.65% | 6 026 | 5 282 1.35% | 5 212 16.21% | 4 485 32.49% | 3 385 | ||||||||
|
Парични средства |
386 -10.13% | 429 1.33% | 423 7.39% | 394 -38.95% | 646 63.18% | 396 -54.42% | 868 | 220 -9.64% | 244 -61.59% | 635 -17.91% | 774 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 72 |
| 2019 | 72 12.5% |
| 2018 | 64 -4.48% |
| 2017 | 67 -11.84% |
| 2016 | 76 -2.56% |
| 2015 | 78 5.41% |
| 2014 | 74 -5.13% |
| 2013 | 78 |