| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 131 | 102 690 112103.35% | 92 9.82% | 83 4.49% | 80 4.7% | 76 18.25% | 64 4.13% | 62 11.01% | 56 18.48% | 47 9.52% | 43 -4.55% | 45 25.71% | 36 | ||||||
|
Счетоводна печалба |
101 | 74 226 245957.63% | 30 -43.27% | 53 447.37% | 10 -80% | 49 25% | 39 -11.63% | 44 16.22% | 38 13.85% | 33 44.44% | 23 -25% | 31 160.87% | 12 | ||||||
|
Оперативни разходи |
30 | 28 464 | 58 | 31 | 28 | 28 | 26 | 18 | 18 | 14 | 20 | 14 | 24 | ||||||
|
Разходи за персонала |
8 | 8 071 98562.5% | 8 -5.88% | 9 21.43% | 7 27.27% | 6 57.14% | 4 16.67% | 3 -25% | 4 -20% | 5 -23.08% | 7 18.18% | 6 37.5% | 4 | ||||||
| Нетен марж | 76.95% | 72.28% 119.3% | 32.96% -48.34% | 63.8% 423.86% | 12.18% -80.9% | 63.76% 5.7% | 60.32% -15.13% | 71.07% 4.69% | 67.89% -3.91% | 70.65% 31.88% | 53.57% -21.43% | 68.18% 107.51% | 32.86% | ||||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 104 33.55% | 78 -99.9% | 76 910 94505.03% | 81 -73.72% | 309 19.33% | 259 -4.52% | 271 19.59% | 227 18.4% | 192 27.99% | 150 29.65% | 116 33.73% | 86 32.03% | 65 77.78% | 37 | |||||
|
Дълготрайни активи |
2 -20% | 3 -99.91% | 2 852 | 4 -12.5% | 4 0% | 4 -11.11% | 5 -30.77% | 7 30% | 5 -16.67% | 6 -7.69% | 7 -23.53% | 9 21.43% | 7 | ||||||
|
Материални запаси |
|||||||||||||||||||
|
Общо задължения |
309 | 2 0% | 2 200% | 1 | |||||||||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
|||||||||||||||||||
| Вземания общо | 48 0% | 48 -2.11% | 49 -2.06% | 50 0% | 50 0% | 50 -14.91% | 58 -2.56% | 60 101.72% | 30 | ||||||||||
|
Собствен капитал |
104 33.55% | 78 -99.9% | 76 910 94505.03% | 81 -73.68% | 309 19.13% | 259 -4.52% | 271 19.59% | 227 18.4% | 192 27.99% | 150 29.65% | 116 33.73% | 86 35.2% | 64 76.06% | 36 | |||||
|
Парични средства |
75 | 256 16.28% | 220 25.73% | 175 27.14% | 138 44.62% | 95 994.12% | 9 -59.52% | 21 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 6 200% |
| 2020 | 2 -66.67% |
| 2019 | 6 200% |
| 2018 | 2 -66.67% |
| 2017 | 6 |
| 2016 | 6 |
| 2015 | 6 |
| 2014 | 6 20% |
| 2013 | 5 |