| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 51 | 47 209 100260.87% | 47 -4.17% | 49 3.23% | 48 -13.08% | 55 2.88% | 53 0% | 53 0% | 53 10.64% | 48 17.5% | 41 | |||||||
|
Счетоводна печалба |
15 | 17 095 77655.81% | 22 43.33% | 15 -9.09% | 17 -17.5% | 20 -9.09% | 22 10% | 20 -11.11% | 23 0% | 23 7.14% | 21 | |||||||
|
Оперативни разходи |
31 | 29 868 | 24 | 25 | 26 | 28 | 27 | 26 | 26 | 22 | 20 | |||||||
|
Разходи за персонала |
25 | 21 2.44% | 21 -4.65% | 22 -2.27% | 22 -2.22% | 23 2.27% | 22 7.32% | 21 0% | 21 17.14% | 18 12.9% | 16 | |||||||
| Нетен марж | 30.3% | 36.21% -22.52% | 46.74% 49.57% | 31.25% -11.93% | 35.48% -5.08% | 37.38% -11.64% | 42.31% 10% | 38.46% -11.11% | 43.27% -9.62% | 47.87% -8.81% | 52.5% | |||||||
| Вписан в ТР | ||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 574 -0.36% | 576 0.9% | 571 2.01% | 559 1.58% | 551 3.36% | 533 1.76% | 524 2.4% | 511 3.41% | 494 3.31% | 479 4.12% | 460 3.57% | 444 6.63% | 416 | |||||
|
Дълготрайни активи |
13 -33.33% | 20 30% | 15 -6.25% | 16 -5.88% | 17 -94.65% | 325 1951.61% | 16 121.43% | 7 -41.67% | 12 2300% | 1 0% | 1 -96.55% | 15 480% | 3 | |||||
|
Материални запаси |
||||||||||||||||||
|
Общо задължения |
237 -0.22% | 237 -58.42% | 571 2.01% | 559 18133.33% | 3 -99.42% | 533 1.76% | 524 2.4% | 511 128.31% | 224 -53.21% | 479 4.12% | 460 3.57% | 444 6.63% | 416 | |||||
|
Задължения към фин. инст. |
235 | |||||||||||||||||
| Вземания общо | 351 4473.33% | 8 | 312 -5.43% | 330 | 303 -5.13% | 319 -8.77% | 350 -3.25% | 361 3.97% | 348 -3.55% | 360 | ||||||||
|
Собствен капитал |
337 -0.45% | 338 | 557 207.91% | 181 -38.75% | 296 73.05% | 171 -39.38% | 282 4.16% | 270 22.45% | 221 53.74% | 144 -33.57% | 216 74.79% | 124 | ||||||
|
Парични средства |
199 25% | 160 -14.99% | 188 -14.65% | 220 13.46% | 194 7.06% | 181 -5.35% | 191 12.65% | 170 28.68% | 132 30.96% | 101 3.14% | 98 46.92% | 66 -48.62% | 129 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 8 300% |
| 2020 | 2 -33.33% |
| 2019 | 3 50% |
| 2018 | 2 -50% |
| 2017 | 4 |
| 2016 | 4 -20% |
| 2015 | 5 |
| 2014 | 5 |
| 2013 | 5 |