| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 693 044 16.45% | 595 144 23.24% | 482 922 13.44% | 425 717 11.41% | 382 129 15.43% | 331 051 20.41% | 274 927 25.82% | 218 500 | |||||
|
Счетоводна печалба |
37 629 59.07% | 23 656 57.56% | 15 014 43.95% | 10 430 -2.9% | 10 742 929.35% | 1 044 107.29% | -14 316 18.98% | -17 669 | |||||
|
Оперативни разходи |
651 939 | 568 084 | 462 514 | 415 822 | 368 192 | 326 212 | 287 798 | 232 622 | |||||
|
Разходи за персонала |
47 831 19.09% | 40 164 21.28% | 33 118 16.62% | 28 398 22.8% | 23 125 13.54% | 20 366 11.72% | 18 230 11.12% | 16 405 | |||||
| Нетен марж | 5.43% 36.6% | 3.97% 27.85% | 3.11% 26.9% | 2.45% -12.84% | 2.81% 791.76% | 0.32% 106.05% | -5.21% 35.61% | -8.09% | |||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 568 836 15.07% | 494 319 5.83% | 467 103 8.38% | 430 986 13.28% | 380 477 5.37% | 361 084 0.32% | 359 924 4.59% | 344 138 | |||||
|
Дълготрайни активи |
443 279 5.82% | 418 896 2.37% | 409 203 9.79% | 372 721 8.7% | 342 884 12.72% | 304 195 3.32% | 294 413 3.3% | 285 001 | |||||
|
Материални запаси |
50 794 9.37% | 46 443 42.17% | 32 668 7.49% | 30 391 5.15% | 28 902 0.38% | 28 792 9.75% | 26 235 29.17% | 20 311 | |||||
|
Общо задължения |
290 539 16.33% | 249 746 2.54% | 243 552 8.98% | 223 474 22.7% | 182 126 -10.28% | 202 991 -13.75% | 235 355 14.67% | 205 249 | |||||
|
Задължения към фин. инст. |
179 114 25.54% | 142 674 -9.29% | 157 292 4.87% | 149 994 27.59% | 117 563 -16.15% | 140 199 -21.17% | 177 849 11.75% | 159 154 | |||||
| Вземания общо | 58 090 546.49% | 8 985 41.12% | 6 367 90.27% | 3 346 42.31% | 2 351 -28.22% | 3 276 -87.25% | 25 695 958% | 2 429 | |||||
|
Собствен капитал |
277 205 13.79% | 243 617 9.48% | 222 525 7.24% | 207 512 4.62% | 198 351 25.46% | 158 093 26.91% | 124 569 -10.31% | 138 889 | |||||
|
Парични средства |
15 424 -15.96% | 18 353 -0.67% | 18 477 -24.27% | 24 397 259.29% | 6 790 -72.93% | 25 087 86.01% | 13 487 -47.76% | 25 815 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 3732 21.72% |
| 2020 | 3066 0.76% |
| 2019 | 3043 23.45% |
| 2018 | 2465 5.43% |
| 2017 | 2338 15.57% |
| 2016 | 2023 9.71% |
| 2015 | 1844 9.7% |
| 2014 | 1681 8.94% |
| 2013 | 1543 |