| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 6 10% | 5 -16.67% | 6 0% | 6 500% | 1 -71.43% | 4 -70.83% | 12 -55.56% | 28 -65.82% | 81 -72.33% | 292 | |||||||||
|
Счетоводна печалба |
1 -50% | 1 0% | 1 -33.33% | 2 | 3 -64.29% | 7 | 39 | ||||||||||||
|
Оперативни разходи |
5 | 4 | 5 | 5 | 1 | 4 | 10 | 17 | 76 | 253 | |||||||||
|
Разходи за персонала |
1 0% | 1 -75% | 2 0% | 2 | |||||||||||||||
| Нетен марж | 9.09% -54.55% | 20% 20% | 16.67% -33.33% | 25% | 20.83% -19.64% | 25.93% | 13.31% | ||||||||||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 8 7.14% | 7 -33.33% | 11 -90.28% | 110 0.93% | 109 0.47% | 109 0.95% | 108 0.48% | 107 5% | 102 -0.5% | 103 0% | 103 2.55% | 100 8.29% | 93 2.84% | 90 | |||||
|
Дълготрайни активи |
1 0% | 1 | 1 -66.67% | 2 0% | 2 -40% | 3 -28.57% | 4 0% | 4 | |||||||||||
|
Материални запаси |
3 | 2 0% | 2 0% | 2 -33.33% | 3 20% | 3 0% | 3 | ||||||||||||
|
Общо задължения |
4 0% | 4 16.67% | 3 0% | 3 0% | 3 0% | 3 -14.29% | 4 | 1 0% | 1 | 2 0% | 2 | ||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
|||||||||||||||||||
| Вземания общо | 2 0% | 2 0% | 2 0% | 2 50% | 1 -66.67% | 3 0% | 3 20% | 3 25% | 2 -20% | 3 -50% | 5 0% | 5 | |||||||
|
Собствен капитал |
8 7.14% | 7 0% | 7 -93.33% | 107 0.96% | 106 0.48% | 106 0.98% | 105 0.99% | 104 1.5% | 102 0% | 102 0% | 102 2.04% | 100 8.29% | 93 4.62% | 88 | |||||
|
Парични средства |
5 | 9 -91.55% | 109 0.95% | 108 0.48% | 107 0.48% | 107 4.5% | 102 5.82% | 97 0% | 97 0% | 97 4.42% | 93 13.84% | 81 0% | 81 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 1 |