| Фирма | От дата | Роля | Дял | Приходи € | Персонал |
|---|---|---|---|---|---|
| КОРТЕН СОЛАР ООД | 21.03.2012 | Съдружник | 16% | 0-50 хил. € | 1 |
| Лумос Солар ООД | 21.12.2022 | Съдружник | 50% |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 371 -68.72% | 1 187 -50.59% | 2 402 180.42% | 856 851.7% | 90 -89.63% | 868 228.43% | 264 -42.94% | 463 -68.54% | 1 473 136.65% | 622 50.99% | 412 136.36% | 174 4162.5% | 4 | |||||
|
Счетоводна печалба |
2 -78.57% | 7 -75.44% | 29 -69.68% | 96 252.85% | -63 | -6 -117.65% | 35 -82.06% | 194 189.31% | 67 178.72% | 24 622.22% | -5 43.75% | -8 | ||||||
|
Оперативни разходи |
360 | 1 166 | 2 362 | 749 | 152 | 872 | 270 | 428 | 1 264 | 554 | 386 | 178 | 12 | |||||
|
Разходи за персонала |
64 93.85% | 33 54.76% | 21 -19.23% | 27 -43.48% | 47 -87.1% | 365 1014.06% | 33 -39.62% | 54 -84.11% | 341 1415.91% | 22 -30.16% | 32 215% | 10 150% | 4 | |||||
| Нетен марж | 0.41% -31.49% | 0.6% -50.3% | 1.21% -89.19% | 11.22% 116.06% | -69.89% | -2.32% -130.93% | 7.51% -42.97% | 13.16% 22.25% | 10.76% 84.59% | 5.83% 320.94% | -2.64% 98.68% | -200% | ||||||
| Вписан в ТР | ||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 398 15.07% | 346 6.45% | 325 -20.1% | 407 57% | 259 -14.07% | 302 -30.26% | 433 9.16% | 396 -47.88% | 760 130.9% | 329 300% | 82 -43.9% | 147 1095.83% | 12 | |||||
|
Дълготрайни активи |
118 43.48% | 82 -38.31% | 133 -19.69% | 166 187.61% | 58 3.67% | 56 -57.75% | 132 -38.28% | 214 -28.79% | 300 524.47% | 48 16.05% | 41 575% | 6 71.43% | 4 | |||||
|
Материални запаси |
124 -4.72% | 130 206.02% | 42 23.88% | 34 -48.06% | 66 111.48% | 31 -61.39% | 81 167.8% | 30 -50% | 60 -77.48% | 268 1147.62% | 21 -81.82% | 118 1825% | 6 | |||||
|
Общо задължения |
299 7.35% | 278 56.32% | 178 -28.1% | 247 38.68% | 178 26.91% | 141 27.31% | 110 500% | 18 -88.5% | 160 -37.65% | 257 266.42% | 70 -54.33% | 153 757.14% | 18 | |||||
|
Задължения към фин. инст. |
213 22.35% | 174 96.53% | 88 -5.46% | 94 -24.07% | 123 63.95% | 75 -24.62% | 100 1118.75% | 8 -42.86% | 14 -92.31% | 186 1037.5% | 16 | |||||||
| Вземания общо | 95 60.34% | 59 -43.41% | 105 42.36% | 74 380% | 15 30.43% | 12 9.52% | 11 -73.42% | 40 68.09% | 24 2250% | 1 -50% | 2 | 2 | ||||||
|
Собствен капитал |
69 1.5% | 68 -53.82% | 147 -7.69% | 160 97.47% | 81 -49.84% | 161 -40.9% | 273 -2.02% | 278 12.63% | 247 240.14% | 73 491.67% | 12 233.33% | -9 -63.64% | -6 | |||||
|
Парични средства |
30 -60% | 74 70.59% | 43 -67.05% | 132 11.21% | 119 -41.41% | 202 -2.46% | 208 88.84% | 110 -70.47% | 372 4182.35% | 9 -43.33% | 15 -25% | 20 1900% | 1 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 7 75% |
| 2020 | 4 -50% |
| 2019 | 8 166.67% |
| 2018 | 3 -57.14% |
| 2017 | 7 -22.22% |
| 2016 | 9 |
| 2015 | 9 12.5% |
| 2014 | 8 -11.11% |
| 2013 | 9 |