| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 6 33.33% | 5 -25% | 6 0% | 6 20% | 5 -28.57% | 7 -22.22% | 9 50% | 6 9.09% | 6 | 7 75% | 4 700% | 1 | ||||||
|
Счетоводна печалба |
4 500% | -1 -166.67% | 2 50% | 1 -33.33% | 2 -25% | 2 -55.56% | 5 125% | 2 33.33% | 2 | 4 40% | 3 400% | 1 | ||||||
|
Оперативни разходи |
2 | 6 | 5 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 2 | 2 | |||||||
|
Разходи за персонала |
2 -63.64% | 6 10% | 5 0% | 5 42.86% | 4 -30% | 5 25% | 4 14.29% | 4 0% | 4 | 2 33.33% | 2 | |||||||
| Нетен марж | 66.67% 400% | -22.22% -188.89% | 25% 50% | 16.67% -44.44% | 30% 5% | 28.57% -42.86% | 50% 50% | 33.33% 22.22% | 27.27% | 50% -20% | 62.5% -37.5% | 100% | ||||||
| Вписан в ТР | ||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 28 14.89% | 24 -2.08% | 25 6.67% | 23 4.65% | 22 7.5% | 20 8.11% | 19 37.04% | 14 17.39% | 12 15% | 10 17.65% | 9 54.55% | 6 120% | 3 | |||||
|
Дълготрайни активи |
||||||||||||||||||
|
Материални запаси |
||||||||||||||||||
|
Общо задължения |
1 -50% | 1 100% | 1 0% | 1 0% | 1 0% | 1 -50% | 1 100% | 1 0% | 1 0% | 1 0% | 1 0% | 1 | ||||||
|
Задължения към фин. инст. |
||||||||||||||||||
| Вземания общо | ||||||||||||||||||
|
Собствен капитал |
27 17.78% | 23 -4.26% | 24 6.82% | 22 4.76% | 21 7.69% | 20 11.43% | 18 34.62% | 13 18.18% | 11 15.79% | 10 18.75% | 8 60% | 5 100% | 3 | |||||
|
Парични средства |
28 14.89% | 24 -2.08% | 25 6.67% | 23 4.65% | 22 7.5% | 20 8.11% | 19 37.04% | 14 17.39% | 12 15% | 10 17.65% | 9 54.55% | 6 120% | 3 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 2 |