| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 472 -0.96% | 477 -2.61% | 490 0% | 490 8.13% | 453 91.77% | 236 -37.74% | 379 33.69% | 284 | 120 739.29% | 14 | ||||||
|
Счетоводна печалба |
131 37.43% | 96 22.22% | 78 10.07% | 71 4533.33% | 2 -96.05% | 39 -46.1% | 72 302.86% | 18 | 4 100% | 2 | ||||||
|
Оперативни разходи |
339 | 368 | 400 | 393 | 436 | 190 | 301 | 261 | 116 | 12 | ||||||
|
Разходи за персонала |
66 12.07% | 59 20.83% | 49 39.13% | 35 -38.94% | 58 182.5% | 20 -42.03% | 35 53.33% | 23 | 1 | |||||||
| Нетен марж | 27.81% 38.77% | 20.04% 25.5% | 15.97% 10.07% | 14.51% 4185.11% | 0.34% -97.94% | 16.45% -13.43% | 19% 201.33% | 6.31% | 3.4% -76.17% | 14.29% | ||||||
| Вписан в ТР | ||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 398 35.54% | 293 -5.28% | 310 9.98% | 282 58.33% | 178 4.5% | 170 -44.78% | 308 67.04% | 185 29.86% | 142 71.6% | 83 157.14% | 32 | |||||
|
Дълготрайни активи |
6 50% | 4 -96.41% | 114 443.9% | 21 -62.39% | 56 -99.28% | 7 759 15707.29% | 49 -21.95% | 63 33.7% | 47 922.22% | 5 | ||||||
|
Материални запаси |
135 10% | 123 | 21 -47.44% | 40 -99.38% | 6 406 8198.01% | 77 30.17% | 59 30.34% | 46 -31.01% | 66 | |||||||
|
Общо задължения |
116 6.57% | 109 -65.97% | 320 143.58% | 131 -26.15% | 178 91.21% | 93 -32.59% | 138 5.88% | 130 25.62% | 104 39.04% | 75 170.37% | 28 | |||||
|
Задължения към фин. инст. |
131 | 6 | 27 43.24% | 19 -58.43% | 46 | |||||||||||
| Вземания общо | 126 37.99% | 92 -23.18% | 119 14.78% | 104 36.24% | 76 24.17% | 61 -18.37% | 75 41.35% | 53 22.35% | 43 400% | 9 -69.09% | 28 | |||||
|
Собствен капитал |
282 52.63% | 185 1.4% | 182 21.09% | 150 | 38 -67.81% | 119 119.81% | 54 41.33% | 38 368.75% | 8 220% | 3 | ||||||
|
Парични средства |
130 94.66% | 67 -12.67% | 77 183.02% | 27 112% | 13 66.67% | 8 -86.24% | 56 678.57% | 7 180% | 3 -28.57% | 4 -88.89% | 32 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 12 -7.69% |
| 2019 | 13 8.33% |
| 2018 | 12 9.09% |
| 2017 | 11 10% |
| 2016 | 10 |
| 2015 | 10 11.11% |
| 2014 | 9 28.57% |
| 2013 | 7 |