| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 6 795 -13.81% | 7 884 18.07% | 6 677 42.7% | 4 679 29.28% | 3 619 -9.07% | 3 980 -28.58% | 5 573 6.16% | 5 250 | |||||
|
Счетоводна печалба |
636 -71.43% | 2 224 -21.78% | 2 843 90.77% | 1 490 186.06% | 521 -15.92% | 620 -66.24% | 1 836 -3.55% | 1 903 | |||||
|
Оперативни разходи |
6 159 | 5 660 | 3 834 | 3 189 | 3 098 | 3 361 | 3 738 | 3 347 | |||||
|
Разходи за персонала |
262 -86.85% | 1 994 | 522 407.46% | 103 -95.39% | 2 229 37.81% | 1 617 | |||||||
| Нетен марж | 9.35% -66.85% | 28.21% -33.75% | 42.58% 33.69% | 31.85% 121.27% | 14.39% -7.54% | 15.57% -52.73% | 32.94% -9.14% | 36.25% | |||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 33 430 272.03% | 8 986 25.15% | 7 180 61.12% | 4 456 47.65% | 3 018 17.97% | 2 559 -31.09% | 3 713 91.56% | 1 938 | |||||
|
Дълготрайни активи |
32 085 | ||||||||||||
|
Материални запаси |
|||||||||||||
|
Общо задължения |
24 031 33233.33% | 72 0% | 72 | 10 | |||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
|||||||||||||
| Вземания общо | |||||||||||||
|
Собствен капитал |
9 400 4.6% | 8 986 26.43% | 7 107 59.49% | 4 456 47.65% | 3 018 17.97% | 2 559 -31.09% | 3 713 91.56% | 1 938 | |||||
|
Парични средства |
1 345 -85.02% | 8 980 25.17% | 7 174 61.19% | 4 451 47.74% | 3 013 18.01% | 2 553 -31.14% | 3 707 91.83% | 1 933 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 1 |
| 2020 | 1 -50% |
| 2019 | 2 100% |
| 2017 | 1 |
| 2016 | 1 |
| 2015 | 1 -50% |
| 2014 | 2 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 2 |