| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 42 27.69% | 33 10.17% | 30 5.36% | 29 12% | 26 0% | 26 11.11% | 23 4.65% | 22 4.88% | 21 7.89% | 19 | ||||||
|
Счетоводна печалба |
30 52.63% | 19 26.67% | 15 20% | 13 4.17% | 12 4.35% | 12 27.78% | 9 -10% | 10 11.11% | 9 -10% | 10 | ||||||
|
Оперативни разходи |
13 | 14 | 14 | 15 | 13 | 14 | 14 | 12 | 12 | 9 | ||||||
|
Разходи за персонала |
6 -26.67% | 8 36.36% | 6 -21.43% | 7 40% | 5 25% | 4 -27.27% | 6 0% | 6 22.22% | 5 50% | 3 | ||||||
| Нетен марж | 69.88% 19.53% | 58.46% 14.97% | 50.85% 13.9% | 44.64% -6.99% | 48% 4.35% | 46% 15% | 40% -14% | 46.51% 5.94% | 43.9% -16.59% | 52.63% | ||||||
| Вписан в ТР | ||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 62 14.15% | 54 11.58% | 49 3.26% | 47 12.2% | 42 20.59% | 35 23.64% | 28 17.02% | 24 27.03% | 19 76.19% | 11 950% | 1 | |||||
|
Дълготрайни активи |
1 0% | 1 0% | 1 -50% | 1 -66.67% | 3 -25% | 4 -38.46% | 7 -23.53% | 9 750% | 1 -33.33% | 2 200% | 1 | |||||
|
Материални запаси |
||||||||||||||||
|
Общо задължения |
1 | 1 | ||||||||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
||||||||||||||||
| Вземания общо | 1 | 1 | 2 300% | 1 | ||||||||||||
|
Собствен капитал |
61 13.21% | 54 11.58% | 49 3.26% | 47 12.2% | 42 20.59% | 35 23.64% | 28 17.02% | 24 27.03% | 19 76.19% | 11 2000% | 1 | |||||
|
Парични средства |
61 13.33% | 54 11.7% | 48 5.62% | 46 17.11% | 39 26.67% | 31 57.89% | 19 31.03% | 15 -17.14% | 18 94.44% | 9 1700% | 1 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 2 |
| 2020 | 2 -33.33% |
| 2019 | 3 |
| 2018 | 3 -25% |
| 2017 | 4 |
| 2016 | 4 |
| 2015 | 4 33.33% |
| 2014 | 3 |
| 2013 | 3 |