| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 8 45.45% | 6 120% | 3 25% | 2 -69.23% | 7 85.71% | 4 16.67% | 3 0% | 3 -14.29% | 4 250% | 1 | |||||
|
Счетоводна печалба |
1 0% | 1 | 1 -33.33% | 2 200% | 1 0% | 1 -50% | 1 0% | 1 0% | 1 | ||||||
|
Оперативни разходи |
7 | 5 | 3 | 1 | 5 | 3 | 3 | 2 | 3 | ||||||
|
Разходи за персонала |
|||||||||||||||
| Нетен марж | 12.5% -31.25% | 18.18% | 50% 116.67% | 23.08% 61.54% | 14.29% -14.29% | 16.67% -50% | 33.33% 16.67% | 28.57% -71.43% | 100% | ||||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 15 15.38% | 13 18.18% | 11 4.76% | 11 16.67% | 9 28.57% | 7 27.27% | 6 22.22% | 5 80% | 3 150% | 1 | |||||
|
Дълготрайни активи |
|||||||||||||||
|
Материални запаси |
4 -27.27% | 6 0% | 6 | 3 150% | 1 0% | 1 | |||||||||
|
Общо задължения |
7 16.67% | 6 20% | 5 25% | 4 -33.33% | 6 100% | 3 20% | 3 66.67% | 2 -25% | 2 | ||||||
|
Задължения към фин. инст. |
|||||||||||||||
| Вземания общо | 5 400% | 1 | 1 | ||||||||||||
|
Собствен капитал |
8 14.29% | 7 16.67% | 6 -7.69% | 7 116.67% | 3 -25% | 4 33.33% | 3 0% | 3 200% | 1 0% | 1 | |||||
|
Парични средства |
6 -7.69% | 7 18.18% | 6 0% | 6 | 1 -83.33% | 3 -14.29% | 4 250% | 1 100% | 1 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 1 |
| 2019 | 1 |
| 2017 | 1 |
| 2016 | 1 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 1 |
| 2013 | 1 |
| 2012 | 1 |