| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 317 10.71% | 286 14.75% | 250 5.63% | 236 | 284 -61.76% | 743 135.66% | 315 -18.71% | 388 -1.68% | 395 | 533 68.34% | 316 | ||||||||
|
Счетоводна печалба |
-83 -419.61% | 26 -71.02% | 90 5966.67% | -2 | 72 -6.04% | 76 34.23% | 57 -66.96% | 172 | 192 1071.88% | 16 | |||||||||
|
Оперативни разходи |
312 | 260 | 158 | 235 | 243 | 667 | 256 | 216 | 341 | 300 | |||||||||
|
Разходи за персонала |
13 -78.63% | 60 333.33% | 14 -12.9% | 16 | 20 21.21% | 17 -59.76% | 42 -18.81% | 52 | 26 66.67% | 15 | |||||||||
| Нетен марж | -26.29% -388.68% | 9.11% -74.75% | 36.07% 5654.1% | -0.65% | 25.18% 145.71% | 10.25% -43.04% | 17.99% -59.36% | 44.27% | 35.99% 596.15% | 5.17% | |||||||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 3 506 66.03% | 2 112 -40.04% | 3 522 9.39% | 3 220 | 3 190 141.49% | 1 321 13.98% | 1 159 5.59% | 1 098 741.96% | 130 | 569 51.91% | 374 | ||||||||
|
Дълготрайни активи |
100 -41.09% | 169 -52.65% | 357 40.64% | 254 | 239 8.08% | 221 37.03% | 162 5.69% | 153 17.25% | 130 | 131 -24.04% | 172 | ||||||||
|
Материални запаси |
668 12970% | 5 -98.57% | 358 | 13 2400% | 1 0% | 1 0% | 1 | 46 -69.9% | 153 | ||||||||||
|
Общо задължения |
3 402 78.75% | 1 903 364.09% | 410 113.87% | 192 | 110 -51.24% | 227 183.97% | 80 17.29% | 68 | 316 64.8% | 192 | |||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
1 724 | 2 -89.66% | 15 | ||||||||||||||||
| Вземания общо | 3 397 75.32% | 1 937 -38.72% | 3 161 7.42% | 2 943 | 2 876 259.65% | 800 27.99% | 625 6.63% | 586 | 86 250% | 25 | |||||||||
|
Собствен капитал |
1 128 440.69% | 209 -82.37% | 1 183 7.63% | 1 099 | 1 162 6.17% | 1 095 6.68% | 1 026 5.19% | 976 | 253 104.98% | 123 | |||||||||
|
Парични средства |
4 -20% | 5 150% | 2 -90.48% | 21 | 62 -79.18% | 300 -19.51% | 372 4% | 358 | 306 1228.89% | 23 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 4 100% |
| 2020 | 2 |
| 2019 | 2 -50% |
| 2018 | 4 -42.86% |
| 2017 | 7 16.67% |
| 2016 | 6 -14.29% |
| 2015 | 7 16.67% |
| 2014 | 6 -62.5% |
| 2013 | 16 |