| Фирма | От дата | Роля | Дял | Приходи € | Персонал |
|---|---|---|---|---|---|
| ФАРМАРАЙ ООД | 26.08.2010 | Съдружник | 35% | ||
| ГАРАНТ - 5 ООД | 06.10.2010 | Съдружник | 21% | 500k-5M € |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 183 -18.82% | 225 11.65% | 202 22.29% | 165 | 228 62.77% | 140 34.98% | 104 52.63% | 68 209.3% | 22 -71.9% | 78 | 136 18.22% | 115 | |||||||
|
Счетоводна печалба |
182 -18.95% | 224 11.73% | 200 44.65% | 139 | 221 65.52% | 133 31.16% | 102 53.08% | 66 | 76 | 141 28.97% | 109 | ||||||||
|
Оперативни разходи |
2 | 2 | 2 | 27 | 7 | 2 | 2 | 2 | 2 | 120 | 15 | ||||||||
|
Разходи за персонала |
|||||||||||||||||||
| Нетен марж | 99.16% -0.16% | 99.32% 0.08% | 99.24% 18.28% | 83.9% | 96.86% 1.69% | 95.26% -2.83% | 98.03% 0.29% | 97.74% | 97.39% | 103.76% 9.09% | 95.11% | ||||||||
| Вписан в ТР | |||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 1 984 6.07% | 1 870 -14.99% | 2 200 -16.53% | 2 636 13.97% | 2 313 45.81% | 1 586 2.55% | 1 547 42.69% | 1 084 13.61% | 954 -2.05% | 974 -6.62% | 1 043 18.88% | 877 -2.33% | 898 -63.09% | 2 434 | |||||
|
Дълготрайни активи |
1 817 13.37% | 1 603 -22.03% | 2 056 -14.95% | 2 417 21.32% | 1 993 47.28% | 1 353 -5.43% | 1 431 40.39% | 1 019 19.48% | 853 -6.66% | 914 -2.51% | 937 32.06% | 710 1.98% | 696 -70.29% | 2 342 | |||||
|
Материални запаси |
|||||||||||||||||||
|
Общо задължения |
19 | 18 -89.02% | 168 6460% | 3 -99.89% | 2 434 | ||||||||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
|||||||||||||||||||
| Вземания общо | 37 12.5% | 33 0% | 33 0% | 33 -12.33% | 37 217.39% | 12 -20.69% | 15 31.82% | 11 -51.11% | 23 -72.05% | 82 75% | 47 6.98% | 44 -76.76% | 189 | ||||||
|
Собствен капитал |
1 984 6.07% | 1 870 -14.99% | 2 200 -15.92% | 2 617 13.15% | 2 313 45.81% | 1 586 2.55% | 1 547 42.76% | 1 083 13.56% | 954 -2.05% | 974 -4.94% | 1 025 16.99% | 876 -2.23% | 896 -62.4% | 2 383 | |||||
|
Парични средства |
167 -27.72% | 231 106.88% | 111 -39.94% | 186 -35.41% | 287 46.74% | 196 87.75% | 104 108.16% | 50 -44.32% | 90 141.1% | 37 58.7% | 24 -80.51% | 121 -23.87% | 159 96.2% | 81 |