| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Приход | 1 292 15.55% | 1 118 | 1 043 11.6% | 935 | 1 126 41.24% | 797 -25.05% | 1 063 61.49% | 659 3.45% | 637 0.08% | 636 32.62% | 480 127.12% | 211 186.81% | 74 | |||||||
|
Счетоводна печалба |
197 -14.22% | 230 | 102 243.1% | 30 | 3 104.63% | -55 72.93% | -204 -264.88% | 124 -52.08% | 258 42.25% | 182 54.35% | 118 259.38% | 33 | ||||||||
|
Оперативни разходи |
1 078 | 855 | 916 | 888 | 765 | 817 | 486 | 353 | 270 | 214 | 44 | |||||||||
|
Разходи за персонала |
66 26.47% | 52 | 53 18.18% | 45 | 40 | 55 -10.08% | 61 176.74% | 22 168.75% | 8 | |||||||||||
| Нетен марж | 15.28% -25.76% | 20.58% | 9.75% 207.45% | 3.17% | 0.32% 106.18% | -5.19% 83.24% | -30.98% -259.37% | 19.44% -52.12% | 40.59% 7.26% | 37.85% -32.04% | 55.69% 25.3% | 44.44% | ||||||||
| Вписан в ТР | ||||||||||||||||||||
| Финансов отчет |
| Година в хиляди € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Общо активи | 1 096 -12.2% | 1 249 | 1 402 13.12% | 1 239 | 544 -53.54% | 1 171 136.08% | 496 -37.18% | 789 -2.65% | 811 -12.67% | 929 40.78% | 660 148.55% | 265 176.06% | 96 | |||||||
|
Дълготрайни активи |
568 18.46% | 479 | 504 28.22% | 393 | 544 35.37% | 402 -18.97% | 496 -18.69% | 610 31.1% | 465 16.07% | 401 45.45% | 276 880% | 28 -15.38% | 33 | |||||||
|
Материални запаси |
324 4.46% | 310 | 404 -5.84% | 429 | 405 | 280 -0.72% | 282 581.48% | 41 -30.77% | 60 -34.27% | 91 888.89% | 9 | |||||||||
|
Общо задължения |
596 -17.43% | 721 | 1 028 14.52% | 898 | 943 31.5% | 717 113.22% | 336 6.65% | 315 189.67% | 109 108.82% | 52 | ||||||||||
|
Задължения към фин. инст. |
206 3.6% | 199 | 211 12.57% | 187 | 571 8.76% | 525 152.96% | 208 -9.78% | 230 6328.57% | 4 0% | 4 | ||||||||||
| Вземания общо | 154 -41.47% | 264 | 186 -41.07% | 315 | 214 | 112 -56.46% | 257 37.43% | 187 205% | 61 93.55% | 32 44.19% | 22 | |||||||||
|
Собствен капитал |
501 -5.04% | 527 | 374 11.09% | 336 | 357 -40.41% | 600 1.56% | 591 71.62% | 344 119.93% | 156 255.81% | 44 | ||||||||||
|
Парични средства |
48 -75.72% | 196 | 304 197.5% | 102 | 149 | 503 58.45% | 318 35.89% | 234 19.32% | 196 148.7% | 79 1183.33% | 6 |
| Година | Служители |
|---|---|
| 2021 | 10 42.86% |
| 2019 | 7 -12.5% |
| 2018 | 8 -11.11% |
| 2017 | 9 -18.18% |
| 2016 | 11 -15.38% |
| 2015 | 13 |
| 2014 | 13 |
| 2013 | 13 |